Komplexní péče o pacienty s nadváhou

schema

 

Nejlepším nástrojem, jak toho dosáhnout, je proteinová dieta, dnes také popularizovaná jako "ketogenní dieta", "ketodieta" nebo "bílkovinná dieta", kterou do České republiky přivedl již v roce 1993 MUDr. Miloš Rýc a stal se její tváří a neúnavným propagátorem. Je velice vhodná jak pro mírné formy redukce tělesné hmotnosti, tak pro vysloveně obézní pacienty, kteří mají obvykle řadu dalších metabolických onemocnění (cukrovka, vysoký krevní tlak, poruchy lipidového spektra, onemocnění pohybového aparátu, apod).

 

Jak proteinová dieta probíhá?

Pro bílkovinnou dietu jsou typické 4 fáze redukčního procesu, kterými musí pacient povinně projít, chce-li eliminovat riziko jojo efektu. Základní schéma vypadá takto (jde pouze o příklad, terapeut je může modifikovat podle stavu konkrétního pacienta):

 • 1. FÁZE (redukční): Konzumace 4 proteinových jídel za den + povolené druhy zeleniny. Finančně tato fáze vyjde na cca 1700,- Kč týdně. Očekávaný úbytek hmotnosti: 2 – 3 kg týdně.
 • 2. FÁZE (redukční): Konzumace 3 proteinových jídel za den + 1 jídlo „normální“ (ze seznamu) + povolené druhy zeleniny. Finančně tato fáze vyjde zhruba na 1300,- Kč týdně. Očekávaný úbytek hmotnosti: 1 – 2 kg týdně. Tato fáze musí trvat 2x tak dlouho, než kolik trvala fáze předcházející.
 • 3. FÁZE (stabilizační): Konzumace 2 proteinových jídel za den + 2 jídla „normální“ (ze seznamu) + všechny druhy zeleniny. Tuto etapu charakterizuje postupné zavádění sacharidů do jídelníčku a jejím cílem je stabilizace hmotnosti. Finančně tato fáze vychází na přibližně na 850,- Kč týdně. Tato fáze musí trvat 2x tak dlouho, než kolik trvala fáze předcházející.
 • 4. FÁZE (udržovací): Konzumace 1 proteinového jídla denně. Tato fáze vám umožní trvale si udržet optimální tělesnou hmotnost. Finančně tato fáze vychází zhruba na 420,- Kč týdně.
   

Výhody proteinové diety

 • Hubnete bez jo-jo efektu. Díky rozpracování a dodržení jednotlivých fází si Váš organismus zafixuje nově získanou hmotnost.
 • Hubnete na úkor tukové tkáně, nikoliv ze svalů. V průběhu běžných nízkokalorických diet hubne organismus ze svalů, nikoliv z tuků. Je tomu tak proto, že svalová tkáň představuje rychleji mobilizovatelný zdroj energie. Fakt, že hubnete na úkor tukové  a nikoliv svalové tkáně, lze snadno ověřit měřením na bioimpedanční váze.
 • V průběhu diety nemáte hlad. Kvalitní proteiny Vás zasytí a nikdy nebudete mít ten trýznivý pocit, že jste na přísné dietě ke které patří všudypřítomný pocit hladu.
 • Můžete si vybrat z desítek chutných příchutí proteinových jídel. V našem sortimentu máme více než 100 druhů nápojů a jídel, od slaných a sladkých instantních pokrmů, přes hotové pudingy, sirupy, tyčinky až po hotová jídla k ohřátí v mikrovlnné troubě.
 • Můžete si být jisti, že jíte jen kvalitní bílkoviny. Toho dosahujeme přísnou selekcí výrobců, u kterých ručíme za kvalitu. Naši dodavatelé jsou zejména z Francie, Itálie, Španělska a Kanady.
 • Víte, kolik za dietu utratíte. Jídelníček s Vámi výživová poradkyně sestaví na míru: chuťově i cenově.  
 • Hubnete bezpečně, pod odborným dohledem. V průběhu diety je možné její průběh kdykoliv konzultovat s vedoucím lékařem programu, MUDr. Milošem Rýcem.  

MEDIDIET® a MAHONY DIET®

Pracujeme přednostně s proteinovými přípravky MEDIDIET® a MAHONY DIET®.

Více informací o užívání a kontraindikacích proteinové diety naleznete na webových stránkách www.medidiet.cz a www.mahonydiet.com

Ceník vyšetření

Druh a popis vyšetření Orientační doba Cena vč. DPH
Vstupní konzultace s lékařem nebo vysokoškolsky vzdělaným výživovým poradcem 45 min. 1 000 Kč
Kontrolní konzultace s lékařem nebo vysokoškolsky vzdělaným výživovým poradcem 20 min. 500 Kč
Sestavení individuálního jídelníčku na 30 dnů výživovým poradcem

V ceně jídelníčku je zahrnuto:

 • on-line podpora během celého programu
 • jedna osobní konzultace přes skype nebo google meet
 • doporučení pohybových aktivit na míru
  5 000 Kč
Sestavení individuálního jídelníčku na 60 dnů výživovým poradcem

V ceně jídelníčku je zahrnuto:

 • on-line podpora během celého programu
 • dvě osobní konzultace přes skype nebo google meet
 • doporučení pohybových aktivit na míru
  7 500 Kč

Důležité upozornění

Zrušit nebo změnit sjednaný termín návštěvy lze provést bezplatně (telefonicky nebo e-mailem) do 24 hodin před jejím konáním. V opačném případě budeme při další návštěvě účtovat poplatek ve výši 50% ceny zrušené nebo termínově změněné konzultace. Při neomluvené absenci budeme účtovat poplatek za konzultaci v plné výši.

Děkujeme za pochopení.

Chcete se hned objednat? Klikněte zde!

 

Obezita = mezioborový problém s rysy pandemie

V medicíně dnes panuje jednoznačná shoda ve dvou zásadních věcech:

 • Nadváha a obezita vyžaduje mezioborovou spolupráci, má-li si pacient redukovanou hmotnost udržet trvale
 • Obezita nabývá rozsah pandemie, tedy šíří se stějně nezadržitelně, jako středověký mor.

S přihlédnutím k tomuto konstatování logicky nabízíme komplexní přístup k řešení problému s nadváhou, i když u toho mnohdy musíme zdolávat nedůvěru pacientů, kteří se často domnívají, že jim chceme pouze „prodat další službu“, kterou vůbec nepotřebují.

Uvažujeme u toho logicky a strukturovaně:

 • Co je náš krátkodobý cíl? → Pacienta rychle a bezpečně zhubnout na úkor tukové a nikoliv svalové tkáně → nasadit ho na proteinovou dietu pod odborným dohledem.
 • Co je náš střednědobý cíl? → Ulevit mu od všech zdravotních problémů, které mají jednoznačnou souvislost s nadváhou, založit mu správné stravovací návyky, změnit mu vztah k jídlu a naučit ho pravidelně se hýbat.
 • Co je náš dlouhodobý cíl? → Trvalé udržení redukované hmotnosti, kdy tím klienta na jedné straně ztrácíme, na straně druhé v něm máme trvalou vizitku toho, že svoji práci děláme dobře.

 

Objednejte se k nám

TELEFONICKY
+420 731 612 705
 
RESERVANTO